236 Persons
   Printer
NameE-mailUniversityInstitute
Ahn Thuc Ngoanhngo@sund.ku.dk Medicinsk afd., Næstved sygehus 
Albert Marni Joensenalbert.marni.joensen@rn.dk Lipidklinikken, Kardiologisk afd., Aalborg Sygehus 
Aleksandra Mazuramaz@biomed.au.dkAarhus Universitet Biomedicin 
Alex Hørby Christensenalexhc@dadlnet.dk Kardiologisk afd. Y, Bispebjerg Hospital 
Alicia Lundbyalicia.lundby@cpr.ku.dkKøbenhavns Universitet CPR Panum 
Allan Zeeberg Iversenaiversen@dadlnet.dk Kardiologisk afd. P, Gentofte Hospital 
Amanda Amorim Adegboyeaar@ipm.regionh.dk Institute of Preventive Medicine 
Amrit Raid379204@dadlnet.dkKøbenhavns Universitet Biomedicinsk Institut 
Anders Granfeldtgranfeldt@gmail.comAarhus Universitet Anæstesiologisk afd. , Aarhus Universitetshospital 
Anders Jorsalajrs@steno.dk Steno Diabetes Center 
Anders Gaarsdal Holstanders@kanten.dkKøbenhavns Universitet Hjertemedicinsk afd. B, Rigshospitalet 
Anders Møller Grevegreve_anders@hotmail.comKøbenhavns Universitet Hjertemedicinsk afd. B, RH 
Anders Peter Larsenaplarsen@sund.ku.dkKøbenhavns Universitet BMI 
Anette Bjerre Nielsenannette.bjerre@privat.dkAarhus Universitet Farmakologisk Institut 
Angela Fagoangela.fago@biology.au.dkAarhus Universitet Institute of Biology 
Anna Grundlundannagrundlund@gamil.comKøbenhavns Universitet Herlev-Gentofte hospital 
Anna Sletgaardannasletgaard@hotmail.com Operations - og anæstesiologisk afd., Abdominalcentret, Rigshospitalet 
Anne Dorte Blankholmanne.dorte.blankholm@mr.au.dkAarhus Universitet Billeddiagnostisk afd., Skejby Hospital 
Anne Holt MüllerAMYL0007@regionh.dkKøbenhavns Universitet Glostrup Hospital 
Anne Merete Boas Sojasoja@dadlnet.dk Nordsjællands Hospitaler: Frederikssund, Hillerød, RH 
Anne Mette Lund Würtzamlw@soci.au.dkAarhus Universitet Inst. for Folkesundhed, Sektion for epidemiologi 
Anne-Louise Smidt Hansen Københavns Universitet Steno Diabetes Center 
Anne-Mette Momsenammomsen@gmail.com Marselisborgcentret 
Anne-Mette Hedeager Momsenamhm@ki.au.dkAarhus Universitet  
Annette Buur Steffensenabuur@sund.ku.dkKøbenhavns Universitet BMI-SPO gruppe 
Annette  Schophuus Jensenasjensen@dadlnet.dkKøbenhavns Universitet Kardiologisk Klinik B, RH 
Attila Kunattila.kun@farm.au.dkAarhus Universitet Farmakologisk Institut 
Bas Arkensteijnbas.arkensteijn@gmail.comKøbenhavns Universitet BMI 
Bjarne Ørskovbjarneoerskov@gmail.com Nefrologisk Klinik P, Rigshospitalet 
Bjørn Olav Haldbohald@sund.ku.dkKøbenhavns Universitet Dept. of Biomedical Sciences 
Bo Liangboliang@sund.ku.dkKøbenhavns Universitet BMI 
Bo Løfgrenbo.loefgren@ki.au.dkAarhus Universitet Hjertemedicinsk afd. B, Skejby 
Britt Kveiborgbk@heart.dkKøbenhavns Universitet Y-forskning, Bispebjerg Hospital 
Britt Elmedal Laursenbritt@farm.au.dkAarhus Universitet Farmakologisk Institut 
Camilla Asfergc.asferg@gmail.comKøbenhavns Universitet Medicinsk afd. M2, Glostrup hospital 
Camilla Noelle Rathckecnr@dadlnet.dkKøbenhavns Universitet Center for Endokrinologi og Metabolisme, Herlev Hospital 
Camilla Stampe Jensencamillasj@sund.ku.dkKøbenhavns Universitet BMI 
Cao Thach Trantran@dadlnet.dkKøbenhavns Universitet Lab. for Molekylær Kardiologi, RH 
Caroline Kistorpcnkistorp@dadlnet.dkKøbenhavns Universitet Endokrinologisk afd., Herlev Hospital 
Caroline Rasmussencaroline.rasmussen@hotmail.com  
Caroline Elisabeth RasmussenCarolinee.rasmussen@hotmail.com  
Christa Funch Jensenchristafjen@sund.ku.dkKøbenhavns Universitet Biomedicinsk Institut 
Christel Krøigaardchristel.kroigaard@farm.au.dkAarhus Universitet Farmakologisk Institut 
Christian Frøkjær-Jensenchristianfj@gmail.comKøbenhavns Universitet BMI 
Christian Haarmark Nielsenhaarmark@dadlnet.dk Klinisk Fysiologisk afdeling, Frederiksberg Hospital 
Christina Christoffersenchristina.christoffersen@rh.regionh.dkKøbenhavns Universitet Klinisk Biokemi, RH 
Christine Wandall-Frostholmcwf@farm.au.dkAarhus Universitet Farmakologisk Institut 
Chuyi Tangchuyit28@gmail.comKøbenhavns Universitet Department of Biomedical Sciences 
Claus Bistrupclaus.bistrup@dadlnet.dkSyddansk Universitet Fysiologi og Farmakologi 
Claus Graffcgraff@hst.aau.dkAalborg Universitet Institut for Sundhedsvidenskab og Teknologi 
Dan Eik Høfstendan@hoefsten.dk Medicinsk afdeling, Næstved Sygehus 
Dirk Troitzschd.troitzsch@gmx.deAarhus Universitet Dept of Cardiothoracic and Vascular Surgery 
Ditte Hansendittehansen@dadlnet.dk Rigshospitalet 
Donna Marie Briggs Bødtkjerdb@fi.au.dkAarhus Universitet Fysiologisk Institut, Aarhus Universitet 
Ebbe Bødtkjereb@fi.au.dkAarhus Universitet Fysiologi og Biofysik 
Elise Røge Hedegaarderh@farm.au.dkAarhus Universitet Inst. f. Biomedicin 
Elise Røge Nielsenelise.roge.nielsen@farm.au.dkAarhus Universitet Farmakologisk Institut 
Erik Groveerikgrove@dadlnet.dkAarhus Universitet Hjertemedicinsk afd. B, Skejby Hospital 
Esben Vedel-Larsenesbenvl@sund.ku.dkKøbenhavns Universitet  
Esben Hjorth Madsenehmadsen@gmail.com Viborg Sygehus 
Esben Søvsø Szocska Hansenesben@mr.au.dkAarhus Universitet MR-Centret, Aarhus Universitetshospital, Skejby Sygehus 
Esma Salahaddeenjvc144@alumni.ku.dkKøbenhavns Universitet  
Ewa Soltysinskaewas@sund.ku.dkKøbenhavns Universitet Dept. of Biomedical Sciences 
Fan Wangfanwa@sund.ku.dkKøbenhavns Universitet BMI 
Frank Holden Christensenfrank.holden.christensen@vest.rm.dkAarhus Universitet Medicinsk Forskning, Holstebro Sygehus 
Freja Stolze Gaboritfreja.gaborit@regionh.dkKøbenhavns Universitet Kardiologisk Endokrinologisk Nefrologisk afd 
Gitte Lund Christensengilc@sund.ku.dk Glostrup Research Institute 
Gracja Patrycja Kowalskagrkow15@student.sdu.dkSyddansk Universitet IMM - Department of Cardiovascular and Renal Research 
Grith Lykke Sørensenglsorensen@health.sdu.dkSyddansk Universitet Medicinsk Bioteknologisk Center 
Gry Freja SkovstedGryfreja@sund.ku.dkKøbenhavns Universitet Faculty of Health & Medical Sciences,Pharmacology and Toxicology 
Gunnar Gislasongg@heart.dk Gentofte Hospital, Kardiologisk afd. P 
Hadrup Nielsniels.hadrup@gmail.comKøbenhavns Universitet Farmakologisk Institut 
Hanne Maare Søndergaardhanne.sondergaard@gmail.com  
Hans-Christian Thorsen-Meyerhcthorsen@dadlnet.dkKøbenhavns Universitet Anæstesiologisk afd. Z, BBH 
Hardip Sandhusandhu.hardip@gmail.comCoventry University UK Dept. of Biomolecular and Sports Science 
Helle Wulfhellewulf@hotmail.comSyddansk Universitet Institut for Molekylær Medicin 
Henrik Dimkehdimke@health.sdu.dkSyddansk Universitet Afd for Kardiovaskulær og Renal Forskning 
Henrik Guttehenrikgb@gmail.com Radiologisk afd., Glostrup Hospital 
Henrik Klingbergklingberg@nbi.ku.dkKøbenhavns Universitet Institut for Folkesundhedsvidenskab, afd. Miljø og Sundhed, CSS 
Henrik Reinhardhnri@steno.dk Steno Diabetes Center 
Henrik Vasehhvase@hotmail.com Hjertemedicinsk afd. B, Skejby Sygehus 
Henrik Steglich Arnholmhenrik.steglich@gmail.comKøbenhavns Universitet Glostrup Hospital 
Iben Kyndeibenkynde@gmail.com Metropolitan University College 
Inge Tarnowint@kvl.dkKVL Institut for Anatomi og Fysiologi 
Ingrid Elisabeth Christopherseningrchr@gmail.comKøbenhavns Universitet Hjertemedicinsk afd. B, RH 
Jacob Fog Bentzonjacob.bentzon@dadlnet.dkAarhus Universitet Hjertemedicinsk afd. B, Skejby Sygehus 
Jacob Thomsen Lønborgjacoblonborg@gmail.com Kardiologisk afd. 2012, Rigshospitalet 
Jacob Thomsen LønborgJacoblonborg@gmail.comKøbenhavns Universitet Hjertemedicinsk afd. B, rh 
Jakob Raunsøjrj@heart.dkKøbenhavns Universitet Kardiologisk Forskningsenhed, Gentofte Hospital 
Jakob Lerche Hansenjlhansen@sund.ku.dkKøbenhavns Universitet Laboratorium for Molekylær Kardiologi, Rigshospitalet 
Jane Simonsenangel@dadlnet.dkSyddansk Universitet Fysiologi og Farmakologi 
Jane Skovskov_jane@yahoo.comSyddansk Universitet Klinisk Biokemisk Afdeling, Sydvestjysk Sygehus, Esbjerg 
Jane Stubbejane@webdata.dkPennsylvaina University  
Jane Nautrup Østergaardjane@elleskovgaard.dkAalborg Universitet Institut for Folkesundhed 
Javad Jabbarijavad.jabbari@hotmail.comKøbenhavns Universitet Hjertemedicinsk Klinik, RH 
Jens Kristensenjenskristensen@dadlnet.dkAarhus Universitet Nuklearmedicinsk afd., Skejby Sygehus, Medicinsk afd., Herning Sygehus 
Jens Christian Brasenjcbrasen@sund.ku.dkKøbenhavns Universitet BMI 
Jens Christian Brings Jacobsenjcbrings@sund.ku.dkKøbenhavns Universitet Medicin sk Fysiologisk Institut 
Jens Rolighed Larsen   
Jens-Peter Davidjpdavid@sund.ku.dkKøbenhavns Universitet BMI-DARC 
Jeppe Egedal Kirchhoffjeki@sund.ku.dkKøbenhavns Universitet Biomedicinsk Institut 
Jeppe Grøndahl Rasmussenjgr1@dadlnet.dk Medicinsk Afdeling, Regionshospitalet Randers 
John Robert Marknessjharknes@sund.ku.dkKøbenhavns Universitet Dept of Biomedical Sciences 
Jonas Bille Nielsen (liste)jonas.bille.nielsen@gmail.com  
Jonas Goldin Dinessgoldiness@gmail.comKøbenhavns Universitet Neurosearch A/S 
Julie Smithjuliesmithdk@yahoo.dkKøbenhavns Universitet Afsnit 2141, Rigshospitalet 
Julie Kiranjot Kaur Vishramjulievishram@hotmail.comKøbenhavns Universitet Medicinsk afd. M, Glostrup Hospital 
Julie Svalø Jensenjsvaloe@sund.ku.dkKøbenhavns Universitet Biomedicinsk Institut 
Karam AlzuhairiKaram.majeed@rn.dkAalborg Universitet Aalborg Universitetshospital 
Karen Axelgaard Lortenzenkalorentzen@yahoo.dkAarhus Universitet Institut for klinisk medicin 
Karen Simone Theiladektld@steno.dkKøbenhavns Universitet Steno Diabetes Center 
Kasper Kyhl Kristensenkasperkyhl@gmail.comKøbenhavns Universitet Dept. of Cardiology, Rigshospitalet 
Katrine Müllertzkat.mikala@gmail.com  
Ketil Hauganketilhaugan@hotmail.com Sanofi-Avensis 
Kim Holmgaardkhj@akhphd.au.dkAalborg Universitet Øjenafdelingen, Aarhus Sygehus 
Kim Zillo Rokampkimzillo@hotmail.com Anæstesiafdelingen, RH 
Kirsten Madsenkmadsen@health.sdu.dkSyddansk Universitet Medicinsk afdeling, Vejle Sygehus 
Kirstine Calløkirstinec@sund.ku.dkKøbenhavns Universitet Biomedicinsk Institut 
Konstantinos Kamperiskostas.kamperis@ki.au.dkAarhus Universitet Børneafdeling A, Skejby Sygehus 
Krista Dybtved Kjærgaardkrista@ki.au.dkAarhus Universitet Nyremedicinsk afd. C 
Kristina AndersonKristina_e.andersson@med.lu.seLunds Universitet BMC F12 
Lasse Skibsbyelassesk@sund.ku.dk  
Lasse Solskovsolskov@dadlnet.dk Viborg Sygehus 
Lene Boesbylene@boesby.dkKøbenhavns Universitet Hillerød Hospital 
Lene Nygaard Axelsenlax@sund.ku.dkKøbenhavns Universitet BMI 
Linda Wulf-Andersenlinda@wulf-andersen.dkKøbenhavns Universitet Instditut for basal og veterinær videnskab 
Lisa Nilsson-Berglundlisa.nilsson-berglund@med.lu.seLunds Universitet Clinical Sciences, Malmö 
Liselotte Sabro Ebbesenlse@dadlnet.dkAarhus Universitet Thorax-kirurgisk afd. T., Skejby Sygehus 
Lone Brøndlone_brond_miller@hotmail.comAarhus Universitet  
Lonnie Grove Petersenlonnie@sund.ku.dkKøbenhavns Universitet BMI 
Lotte Gam Pedersenlotte@helpline.dk  
Madeline Keyesmadeline.keyes@gmail.comKøbenhavns Universitet Biomedicinsk Institut 
Mads Riemannriemann@dadlnet.dkKøbenhavns Universitet MFI 
Mads Fuglsang Kjølbymads@biokemi.au.dkAarhus Universitet Afdeling for Biomedicin, The Lundbeck Foundartion Research Centre MIND 
Mads Jønsson Andersenmadsand@dadlnet.dkKøbenhavns Universitet Hjertemedicinsk klinik B, Rigshospitalet 
Magdalena Misiorna-Böhmemagda@sydfynsmail.dk Lægepraksis Nikolaj Friderichsen 
Magnus Thorsten Jensenmagnustjensen@gmail.comKøbenhavns Universitet Kardiologisk afd. P, Gentofte Hospital 
Majken K. Jensenmkjensen@hsph.harvard.eduHarvard University Department of Nutrition 
Malene Torpmalene_torp@hotmail.comKøbenhavns Universitet Farmakologisk Institut 
Malene Muusfeldt Birckmbirck@life.ku.dkKU-LIFE NOVO Nordisk-LIFE In vivo pharmacology centre 
Malene Rohr Andersenmardan01@geh.regionh.dkKøbenhavns Universitet Klinisk-biokemisk afdeling, Gentofte Universitetshospital 
Margarita Melnikovamargo1@jubii.dkAarhus Universitet Institut for Biomedicin 
Maria Lajermlaj@steno.dk Steno Diabetes Center 
Maria Mathilde Haugaardmmha@life.ku.dkKøbenhavns Universitet Forsøgsdyrsdyrlæge i Afdeling for Eksperimental Medicin 
Maria-Dumitrela Radumaria_d_radu@yahoo.comKøbenhavns Universitet Rigshospitalet, Kardiologisk afd. B 
Mariann Tang Jensenmariann.tang@ki.au.dkAarhus Universitet Hjerte-lunge-karkir. afd T, Skejby 
Marianne Uhre Jakobsenmuj@soci,au.dkAarhus Universitet Institut for Folkesundhed, Afd. for Epidemiologi 
Marie Frimodt-Møllermariefm@dadlnet.dk Nefrologisk afdeling, RH (indtil 1.3.14) 
Martin Mæng Bjørklundmartin.bjorklund@studmed.au.dkAarhus Universitet Dept. of Cardiology and Institute of Clinical Medicine, 
Martin Nybo Andersenmnyboa@sund.ku.dkKøbenhavns Universitet BMI 
Mathias Ried-Larsenmathias.ried-larsen@regionh.dkSyddansk Universitet Idræt og Biomekanik 
Mathilde Aallingma@farm.au.dkAarhus Universitet Farmakologisk Institut 
Mattis Flyvholm Ranthefly@ssi.dkKøbenhavns Universitet Afdeling for Epidemiologisk Forskning, Statens Serum Institut 
Mette Stæhrstaehr.mette@gmail.com  
Mette Flethøj Madsenflethoj@gmail.com.  
Mette Kallestrup Hagensenmette.hagensen@ki.au.dk Klinisk Institut og Hjertemedicinsk afd. B, Skejby Hospital 
Mette Marie Madsenmette.marie@dadlnet.dkAarhus Universitet Hjertemedicinsk afd. B, Skejby 
Mette Rauhe Mouridsenmettemouridsen@hotmail.comKøbenhavns Universitet Kardiologisk afd. Y, Bispebjerg Hospital 
Michael Egstrup (liste)michaelegstrup@dadlnet.dkKøbenhavns Universitet  
Mikael Schneidermschneider@health.sdu.dkSyddansk Universitet Odense Universitetshospital 
Mikkel Wölck Misfeldtmikkelmisfeldt@gmail.com Øjenafdelingen, Aarhus Sygehus 
Morten Damgaardmdamgaard@dadlnet.dkKøbenhavns Universitet Flyvemedicinsk Klinik RH 
Morten Laursenmorl@lundbeck.com  
Morten Overgaardovergaardmorten@hotmail.comKøbenhavns Universitet Anæstesiklinikken AN 2041, RH 
Morten Petersenmortenpetersen@rh.dkKøbenhavns Universitet Glostrup Hospital 
Morten Bækgaard Thomsenmbthom@sund.ku.dkKøbenhavns Universitet BMI, Panum 
Morten Lock Hansenmlh@heart.dk Kardiologisk Klinik Y, Bispebjerg Hospital 
Morten Salling Olesenmorten.salling.olesen@rh.regionh.dkKøbenhavns Universitet Laboratoriet for molekylær kardiologi, RH 
Morten Steen Kvistholm Jensenmortenjensen@dadlnet.dk Amager Hospital 
Nanna Borup Johansen (Folkesund)nabj@steno.dkKøbenhavns Universitet  
Nichlas Riise JespersenN_RIISE@STUDMED.AU.DKAarhus Universitet Hjertemedicinsk afd. og klinisk Institut 
Niels Hadrupniels.hadrup@gmail.com  
Niels Henrik Krarupnhkrarup@gmail.comAarhus Universitet Med-Kardiologisk afd. A, Århus Sygehus 
Nina Kerting Iversennina.kerting@gmail.comAarhus Universitet Center of Functionally Integrative Neuroscience, Aarhus University 
Nini Skovgaard Jensennini.jensen@biology.au.dk Indiana University School of Medicine 
Nirthika Sivasubramaniamnirthika.sivasubramaniam@fram.au.dkAarhus Universitet Institut for Biomedicin 
Nis Ottesen Stridenis.stride@gmail.comKøbenhavns Universitet Biomedicinsk Institut 
Ole Frøbertfrobert@dadlnet.dkAalborg Universitet Aalborg Sygehus Syd, Kardiologisk Afd. 
Per Svenningsenpsvenningsen@health.sdu.dkSyddansk Universitet Medicinsk Biologi, Fysiologi og Farmakologi (pt. USA) 
Pernille Holmagerphol0033@heh.regionh.dkKøbenhavns Universitet Endokrinologisk afd. O, Herlev Hospital 
Pernille Møller ChristensenPernille.m.christensen@rh.regionh.dkKøbenhavns Universitet Kllinisk Bopkemisk afd. Rigshospitalet 
Peter Johansenpeter.johansen@ki.au.dkAarhus Universitet T-forskning, Skejby Sygehus 
Peter Rasmussenpeter@prec.dkKøbenhavns Universitet INF 
Philip Osbakphiliposbak@yahoo.dkKøbenhavns Universitet Kardiologisk afd. 253, Hvidovre Hospital 
Pia Lindgren Jeppesenpjeppesen@health.sdu.dkSyddansk Universitet IMB, afd. for Biokemi, Genetik og Farmakologi 
Pil Birkefeldt Møller Pedersenpilebirken@hotmail.comAarhus Universitet Zoofysiologi, Biologisk Institut 
Ping Liu Olsenpingolesen@hotmail.com  
Pushpendra Kumar Vishwakarmakumaer_v@hotmail.comSheffield Hallam University  
Rasmus Møgelvangrasmus.mogelvang@get2net.dk Medicinsk Afdeling, Holbæk Sygehus 
Rasmus Haarup Lierasmus_haarup@yahoo.comAarhus Universitet Anæstesiologisk-intensin afdeling, Skejby Hospital 
Rasmus Sejersten Riparipa@dadlnet.dk Klinisk Fysiologi, Frederiksberg Hospital 
Rasmus Vedby Rasmussenvedbymd@gmail.com Kardiologisk afdeling, Hvidovre Hospital 
René Worckworck@dadlnet.dkKøbenhavns Universitet Kardiologisk Laboratorium, KAS Gentofte 
Rie Schultz Hansenrha@zealandpharma.com Zealand Pharma 
Rikke Buhlrib@kvl.dkKVL Institut for produktionsdyr og heste 
Rozh Husain Al-Mashhadir.m.husain@gmail.comAarhus Universitet Klinisk Institut, Aarhus Universitetshospital, Skejby 
Ruth Frikke-Schmidtruth.frikke@rh.dkKøbenhavns Universitet Klinisk Biokemisk afd., RH 
Sara Johanssonsaeljo01@glo.regionh.dkKøbenhavns Universitet Dept. Clinical Experimental Research, Forskerpark Glostrup 
Sara Elsøe Nielsenelsoe@dadlnet.dkKøbenhavns Universitet Klinisk Biokemisk afd., RH 
Sebastian Albinssonsebastian.albinsson@med.lu.seYale University  
Shan Mardsmard_2@hotmail.comKøbenhavns Universitet Kardiologisk afd. S105, Herlev Universitetshospital 
Sigitas Urbonaviciussu@biokemi.au.dkAarhus Universitet Karkirurgisk afd. V08, Regionshospitalet Viborg 
Sigurdur Sigurdssonsigurdsson@dadlnet.dk Dept. Anaesthesiology, Herlev Hospital 
Sigurdur Tor Sigurdssonsigurdsson@dadlnet.dk Anæstesiologisk afdeling I, Herlev Hospital 
Sophia Gry Moesgaardsmoesgaard@yahoo.dkKøbenhavns Universitet Inst. f. basal husdyr- og veterinærvidenskab 
Sophie Constantin Hemmingsensche@ana.au.dkAarhus Universitet Anatomisk Institut 
Søren Dalagersoren@dalager.eu Patologisk Institut, Århus Universitetshospital, Århus Sygehus 
Søren Grubbsgrubb@sund.ku.dkKøbenhavns Universitet BMI 
Søren Schwartz Sørensensss@rh.dkKøbenhavns Universitet Nefrologisk afd. P, RH 
Susan Helene Pedersensusanpedersen@dadlnet.dkKøbenhavns Universitet Klinisk Farmakologisk afd. Q, Rigshospitalet 
Susanne Bendesgaard Pedersensbendesgaard@hotmail.com  
Susanne Elisabeth Hosbonds.hosbond@post.tele.dkSyddansk Universitet Hjertemedicinsk afd B, Odense Universitetshospital 
Susette Krohn Therkelsensusette@dadlnet.dk Med-kardiologisk afd., Roskilde Amtssygehus 
Thomas Braunsteinthobra@sund.ku.dkKøbenhavns Universitet MFI 
Thomas Dalsgaardthomas.dalsgaard@farm.au.dkAarhus Universitet Farmakologisk Institut 
Thomas Guterbaumguterbaum_thomas@hotmail.comKøbenhavns Universitet Biomedicinsk Institut 
Thomas Hermannth@heart.dkKøbenhavns Universitet Kardiologisk afd. P, Gentofte Amtssygehus 
Thomas Sehestedtts@heart.dk Glostrup Hospital 
Thomas Decker Christensentdc@ki.au.dkAarhus Universitet Hjerte-lung-karkirurgisk afd., Skejby Sygehus 
Thomas Seifert Larsentseifert78@gmail.comKøbenhavns Universitet Anæstesiafdelingen, Rigshospitalet 
Tina Bødker Madserntina.b.madsen@gmail.comAarhus Universitet Vand- og Saltcentret 
Tine Willum Hansentine.willum.hansen@regionh.dkKøbenhavns Universitet Kardiologisk klinik Y, Bispebjerg Hospital 
Tobias Speerschneidertobiassp@sund.ku.dkKøbenhavns Universitet BMI 
Torben Bjerregaard Larsentbl@dadlnet.dkSyddansk Universitet Afdeling for Klinisk Biokemi 
Torsten Wentzer Lichttorstenlicht@hotmail.comAarhus Universitet Klinisk Farmakologisk Afd. 
Troels Hammertroelsh@hotmail.com Herlev Hospital 
Troels Thimtroels.thim@ki.au.dkAarhus Universitet Hjertemedicinsk afd. B, Skejby Hospital 
Uffe Jakob Ortved Gangdr.gang@dadlnet.dkKøbenhavns Universitet Medicinsk afd. M, Glostrup Hospital 
Ulla Seehusen Kruchov van Deursmail@ulladeurs.dkKøbenhavns Universitet BMI 
Ulrik Sloth Kristoffersenulriksk@mfi.ku.dk Klinisk Fysiologi & Nuklearmedicin, Rigshospitalet 
Usman Khaliduzii786@hotmail.comKøbenhavns Universitet Gentofte Kardiologisk afd. P 
Waseem SajidWsaj@hagedorn.dk Hagedorn Research Institute, Novo Nordisk A/S 
Yongzhong Wangyongzhongwang@yahoo.comKøbenhavns Universitet Kardiologisk afdeling, sektion 2014, Rigshospitalet 
Zahra Nourianzn@farm.au.dkAarhus Universitet Farmakologisk Inst. 
Zeynep Binicizbinici@hotmail.comKøbenhavns Universitet Kardiologisk afd. Y, Bispebjerg Hospital 
Zoltán Szabózoltan.szabo@lio.seLinköping Universitet Hjärtcentrum, Universitetsjukhuset i Linköbing