90 Persons
   Printer
NameE-mailUniversityInstitute
Alexander LIljaalx.lilja@gmail.comKøbenhavns Universitet Gentofte Hospital, Dept of Cardiology P 
Alvilde Ossumalvildenvei@hotmail.comKøbenhavns Universitet Biomedicinsk Institut, Panum 
Anders Galalyag@studmed.au.dkAarhus Universitet Øjenafdelingen, Aarhus Universitetshospital 
Anders Holmandy@biology.au.dkAarhus Universitet Zoofysiologisk afdeling 
Anders Bisgaard Jensenanders.jensen@fi.au.dkAarhus Universitet Dept of Biomedical Sciences 
Anders Lerche Mølleralm@biomed.au.dkAarhus Universitet Institut for Biomedicin 
Andreas Fuchsfuchs@stud.ku.dkKøbenhavns Universitet Hjertecentret, Ruigshospitalet 
Andreas Aalkjær Danielsendanielsen.andreas.aa@gmail.comAarhus Universitet Fysiologi og Biofysik 
Andrew  Isak Lurieandrew@stud.ku.dkKøbenhavns Universitet Biomedicinsk Institut 
Anja Gouliaevadg@farm.au.dkAarhus Universitet Farmakologisk Institut 
Anna K. Wintherannawinther@biomed.au.dkAarhus Universitet Dept of Biomedicine 
Anna Katrina Olsenannakatrineo@hotmail.comKøbenhavns Universitet  
Anne Foged Thomsenannafogedthomsen@hotmail.comKøbenhavns Universitet Hjertemedicinsk afd B, Rigshospitalet 
Anne Sif Lund Ovesenanne.sif.lund.ovesen@post.au.dkAarhus Universitet Hjerte-lunge-karkirurgisk afd 
Anne Yoon Kroghanne.krogh@ki.au.dkAarhus Universitet Hjerte-lunge-karkirurgisk afd, MR-forskningscenter, Inst. for Klinisk Medicin 
Anne Zahrtmann MøllerAnnezahrtmannmoeller@gmail.comAarhus Universitet Y-lab, Skejby Sygehus 
Camilla Omann Christensencamillaomann@gmail.comAarhus Universitet  
Christian Albeck Staehrchristian.albeck.staehr@post.au.dkAarhus Universitet  
Christian Emil RexChristian.e.rex@clin.au.dkAarhus Universitet Hjerte-lunge-karkirurgisk afd, T Aarhus Universitetshospital, Skejby 
Christian Skjoldvang Andersencskjoldvang@gmail.comKøbenhavns Universitet Bispebjerg Universitets Hospital 
Christina Byrne Bertelsenhsz199@alumni.ku.dkKøbenhavns Universitet Kardiologisk afd. B, Rigshospitalet 
Daniel Kristensendk@clin.au.dkAarhus Universitet Gynækologisk /Obstetrisk afd 
Davis Sonnedpsonne@mfi.ku.dk  
Emil Geertsen Dalgaardedalgaard@health.sdu.dkSyddansk Universitet Institut for molekylær medicin 
Eva Amalie Nielseneva_amalie@hotmail.comAarhus Universitet Hjerte-lunge & karkir. afsnit, Skejby Sygehus 
Filip Aalbækfaje@fi.au.dkAarhus Universitet  
Flemming J Olsenflemming.j.olsen@gmail.comKøbenhavns Universitet Kardiologisk afd. P, Gentofte Hospital 
Gustaf Lissel Isakssongisaksson@health.sdu.dkSyddansk Universitet  
Hans Askelund Sævereidhans.saevereid@gmail.comKøbenhavns Universitet Kardiologisk afd. Y, Bispebjerg Hospital 
Helene Kierkegaardhelekier@rm.dkAarhus Universitet Perinatal Forskningsenhed 
Imra Kulenovicimra.kulenovic@studmed.au.dkAarhus Universitet Institut for Klinisk Medicin og Kardiologisk afd B, Skejby 
Isaiah Giesegiesei@sund.ku.dkKøbenhavns Universitet BMI 
Jakob Norskjakobnorsk@hotmail.comKøbenhavns Universitet Rigshospitalet 
Jakob Tobias Nyvadnyvad@fi.au.dkAarhus Universitet Institut for Biomedicin 
Janus Adler Hyldebrandtjanusadlerhyldebrandt@gmail.comAarhus Universitet Anæstesiafd. Skejby Sygehus 
Jeffrey Allan Shanmuganathanjash@farm.au.dkAarhus Universitet Institut for Biomedicin 
Jens Kæstel Madsenjenskmadsen1991@gmail.comAarhus Universitet Aarhus Universitetshospital, Skejby 
Joans Hedelund Rønnjonashr@sund.ku.dkKøbenhavns Universitet Biomedicinsk Institut 
Josephine Rathenborgjrathenborg@health.sdu.dkSyddansk Universitet  
Julie Sølbergjulie.soelberg@gmail.comKøbenhavns Universitet  
Karl Björlingkarlb@mfi.ku.dkKøbenhavns Universitet BMI Panum 
Karol Dabrowskikarolmichaldabrowski@gmail.comAarhus Universitet Nyremedicinsk afdeling, Skejby 
Kasper Rasmussenkaspermbr@gmail.comKøbenhavns Universitet Panum Instituttet, Blegdamsvej 3B 
Kasper Bostlund Assersenkassersen@health.sdu.dkSyddansk Universitet Inst. for Molekylær Medicin 
Katrine Dueholm Nissenknissen@helath.sdu.dkSyddansk Universitet Institut for Molekylær Medicin 
Katrine Dueholm Nissenknissen@health.sdu.dkSyddansk Universitet Institut for Molekylær Medicin 
Katrine Saldren Aagaardkaagaard@health.sdu.dkSyddansk Universitet Kardiovaskulær og Renal Forskningsafdeling 
Lars Høj Markvardsenlhmarkvardsen@farm.au.dkAarhus Universitet Farmakologisk Institut 
Lars Ølgaard Blochlars.olgaard.bloch@studmed.au.dkAarhus Universitet MR-Centret og Klinisk Institut, Skejby Sygehus 
Lene Posselt vestergaardlene@posselt.dkAarhus Universitet Institut for Biomedicin 
Lilliana Becklilli.b@farm.au.dkAarhus Universitet Farmakologisk Institut 
Lise Hangaardhangaard85@hotmail.comAarhus Universitet Inst. for Biomedicin 
Louise Hindsølouisehindsoe@hotmail.comKøbenhavns Universitet Kardiologisk laboratorium 2014, Rigshospitalet 
Lykke Moran Skaaruplykkemoran@hotmail.comAalborg Universitet Farmakologisk Institut 
Marie Hauerslevmhauerslev@clin.au.dkAarhus Universitet Dept of Cardiology, Research 
Marie Karen Tracy Hong Linmahon12@student.sdu.dkSyddansk Universitet Dept of Biochemistry and Molecular Biology 
Markus Lind Østermarkmlind@health.sdu.dkSyddansk Universitet Institut for Molekylær Medicin 
Marthe S Straarupmarthe@studmed.au.dkAarhus Universitet Inst. for Biomedicin 
Martin Bødtker Mortensenmartinbmortensen@msn.comAarhus Universitet Hjerte-lunge-karkir. afd. T, Skejby 
Mette Ji Riis-Vestergaardmetteriis@studmed.au.dkAarhus Universitet Øjenafdelingen, Århus Sygehus 
Mikkel Elvekjærmikkelelvekjaer@gmail.comKøbenhavns Universitet Anæstesiologisk afd. Z, Bispebjerg Hospital 
Mirela Dzekomirela.dzeko@studmed.au.dkAarhus Universitet Nyremedicinsk afd. C, Skejby Sygehus 
Miriam Frida Olsenqcp407@alumni.ku.dkKøbenhavns Universitet Institut for basal husdyr- og veterinærvidenskab, KU-LIFE 
Mohamed Shifan Thangavelshifan2005@gmail.comAarhus Universitet Fysiologi og Biofysik 
Mona Sahlholdt Hansenmonasahlholdt@gmail.comAarhus Universitet Hjertemedicinsk Institut afd B, Aarhus University Hospital Skejby 
Morten Eskildsenmeskildsen@health.sdu.dkSyddansk Universitet Kardiovaskulær og Renal Forskningsafdeling 
Morten Bue Svendsenmortenbue@studmed.au.dkAarhus Universitet Nyremedicinsk afd. C 
Morten Toft Lundmortentl@sund.ku.dkAarhus Universitet BMI, Afd fir Nyre - og karforskning 
Nadja Albertsennadjaalbertsen@hotmail.comSyddansk Universitet Med. Gastroent. afd. S, Odense Unihosp. 
Nadja Jensennchj89@hotmail.comKøbenhavns Universitet Rigshospitalets Hjertecenter 
Nils Albin Stigöalbin.stigo@gmail.comAarhus Universitet Anæstesiologisk-intensiv afd I, Skejby Sygehus 
Pamela WintmoPwintmo@health.sdu.dkSyddansk Universitet  
Patricia Martens Udholmpatricia.martens.udholm@gmail.comKøbenhavns Universitet  
Pernille Oversø Hansenphans333@gmail.comAarhus Universitet Klinisk Institut, Øjenafd, Aarhus Universitetshospital 
Philomeena Daphne Josephphilomeenajoseph@gmail.comKøbenhavns Universitet Dept of Veterinary Clinical and Animal Sciences 
Rasmus Hassing FrandsenRasmusfran@sund.ku.dkKøbenhavns Universitet Biomedicinsk Institut 
Rasmus Kirkeskov Carlsenrasmcarl@rm.dkAarhus Universitet Aarhus Universitetshospital Skejby, Nyremedicinsk afd 
Rikke Zacharrzachar@health.sdu.dkSyddansk Universitet Institut for Molekylær Medicin Kardiovaskulær og renal forskningsenhed 
Rune Carlssonrcar@farm.au.dkAarhus Universitet Inst. f. Biomedicin 
Simon Bertram Reutersimon.reuter@youmail.dkKøbenhavns Universitet Kardiologisk laboratorium 2014, Hjertecentret, Rigshospitalet 
Søren Jespersenjqc221@alumni.ku.dkKøbenhavns Universitet Panum Instituttet 
Søren Lundgaard Larsensoerenll@gmail.comKøbenhavns Universitet Bispebjerg Universitets Hospital 
Søs Urup Stannonsosstannov@gmail.comKøbenhavns Universitet Dept of Biomedical Sciences 
Stine Langaaslangaa@health.sdu.dkSyddansk Universitet Fysiologi og Farmakologi 
Suganya Ganesalingamsganesalingam@health.sdu.dkSyddansk Universitet Inst. for Molekylær Medicin 
Ted Carl Andeliusted.andelius@ki.au.dkAarhus Universitet Hjerte-lunge-karkirurgisk afd 
Tobias Stenbjerg Lyngeraatlyngeraa@gmail.comKøbenhavns Universitet B.R.A.IN., Anæstesiologisk afd. Z, Bispebjerg Hospital 
Troels Ladingtroels.lading@gmail.comAarhus Universitet Hjerte-lunge-karkirurgisk afd, T Aarhus Universitetshospital, Skejby 
Ulrik Madvig Mogensenulrik_mogensen@hotmail.comKøbenhavns Universitet Kardiologisk afd. B, Rigshospitalet 
Vibeke Bjerg Pedersenvbp@biomed.au.dkAarhus Universitet Institut for Biomedicin